Novinka

17. 11. 2016

Cena Jána Langoša za rok 2016 v promočnej Aule UK

Tento rok si Nadácia Jána Langoša pripomína desiate výročie od úmrtia Jána Langoša slávnostným ceremoniálom udeľovania Ceny Jána Langoša pre osobnosti, ktoré významnou mierou prispeli k odhaľovaniu pravdy, boju za slobodu a ľudské práva a posilňovaniu občianskej odvahy.

Vzhľadom na veľký záujem si laureáti Cenu Jána Langoša za rok 2016  prevezmú v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom nám. 6 v Bratislave tak, ako bolo naplánované 10. decembra 2016 o 17.00 hod. 

V rámci ceremoniálu predstaví Nadácia knihu „Ján Langoš, Strážca pamäti“ o celoživotnom snažení Jána Langoša hľadať pravdu, bojovať so zlom a pritom nestratiť lásku a radosť zo života. Autorom knižky je Alexander Balogh, vydavateľ je Artfórum v spolupráci s Nadáciou J. Langoša. Knihu pokrstia Marián Varga a Vladimír Merta.

Po skončení ceremoniálu v Aule bude slávnostný večer pokračovať na Malej scéne STU scénickým čítaním dokumentárnej divadelnej hry Ľuby Lesnej "Supy verzus klarinet", ktorá vznikla podľa skutočného príbehu Hartmuta Tautza, mladého klarinetistu z východonemeckého Magdeburgu, ktorý sa v roku 1986 rozhodol emigrovať na Západ cez slovenskú Petržalku, čo ho stálo život. Tak, ako mnoho iných, ktorí sa previnili len tým, že túžili odísť slobodného sveta.

 

archív noviniek
Mailing list

Prihláste si odber noviniek do Vašej schránky

odošli
Sponzori
Millennium000Pixelfereration
Partneri
cef